Numara taşıma süresi kaç gün, Faturalı ve faturasız hat taşıma süresi

Editör
5114 Views

Numara taşıma süresi

Numara taşıma; hattın mevcut tanımlı numarasının korunarak veya bir başka numara ile değiştirilerek bulunduğu operatörden çıkıp bir başka GSM operatörüne yapılan geçiş işlemine numara taşıma denir. 2008 yılında başlayan numara taşıma (Churn) işlemleri yeni bir yasa veya yürürlüğe girecek bir yasa durumu olmadıkça 2018 yılı içerisinde de aynı olacaktır.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Mobil (Avea), Bimcell, Pttcell, Teknosacell için aynı durumlar geçerlidir.

Numara taşıma süresi kavramı yoktur ve abone dilediği kadar numara geçişi yapabilir. Faturalı hat veya faturasız hatlar içinde aynı durum geçerlidir.

Yasal olarak numara taşıma işlem süresi en çok 6 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte evrakların ve sözleşmenin eski operatöre gönderim hızı önemlidir.

Numara taşıma formu
Yukarıdaki form aracılığı ile numara taşıma işlemi yapabilirsiniz. Faturalı hat taşımalarında sadece kimlik fotokopisi yeterli olacaktır. Sitemiz üzerinden faturasızdan faturasıza numara taşıma işlemi yapılmamaktadır. Faturasız hattınızı faturalıya veya faturalıdan faturalıya numara taşıma yapabilirsiniz.

Numara taşıdıktan sonra tekrar taşıma süresi içerisinde önemli olan geçiş işleminden sonraki kullanımdaki kampanyanızdır. Bu kampanyalarda aboneye verilen indirim bedelleri her operatör değişiminde eğer kullanım sözü verilen süre dolmadıysa ücret faturalı hatlara yansır. Aldığınız indirimleri tekrardan iade etmek durumunda kalırsınız.

Yine aynı şekilde cihaz alımlarında hatların taşınması durumunda aldığınız cihazın kalan taksitlerini tek seferde ödemek durumunda kalırsınız.

Numara taşıma ücreti

Numara taşıma işlemi ücretsiz ve sınırı veya süresi olmayan bir işlemdir. Numara değiştirirken eğer talebiniz yeni bir numara tahsisi olursa ödemeniz gereken bir ücret çıkarılabilir. Tahsislerde alınan vergiler ve aktivasyon ücretleri operatör tarafından talep edilebilir veya kampanyaya dahil edilerek ücretsiz verilebilir. Numara taşıma işleminde numara değişmeden operatör değişikliğine gidilirse herhangi bir ücret çıkmayacaktır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİZE YARDIMCI OLALIM!

*Çok Daha Uygun Fiyata En İyi Tarifeyi Sunabiliriz.

*Formu Doldurun Yardımcı olalım.EN İYİ TARİFE HANGİSİ
TIKLAYIN ÖĞRENİN