Türk telekom paket değişikliği, Tarife değiştirme, Tarife değişikliği Türk Telekom

Editör
2387 Views

Türk Telekom Mobil (Avea) Faturalı ve faturasız hatlar için tarife ve paket değişimi

Tarife değişikliği Türk Telekom Mobil (Avea), hem faturalı hatlarda hem de faturasız hatlarda (kontörlü) ayda bir yapılabilen bir işlemdir. Tarife, Paket veya kampanyalarda değişiklik yapmak için çeşitli alternatifleri kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki başvuru formu ile değişiklik taleplerini iletebilirsiniz.

Türk Telekom tarife ve paket değişikliği formuAvea tarife ve paket değiştirme

Türk Telekom faturalı hatlar üzerinde eğer bir kampanyadan yararlanılarak sözleşme yapılmışsa mevcut tarifeye tanımlanmış olan pakette cayma cezası adı altında taahhüt bozma (SÖZ) ücreti çıkacaktır. Cayma bedeli hesaplama ise şu şekilde yapılır;

Cayma bedeli hesaplama;

49 TL pakete tanımlı olan Türk Telekom faturalı bir hattın 39 TL olarak 9 ay kullanılması durumunda 9*10TL=90 TL cayma bedeli çıkar. Faturasız hatlar için geçerli değildir.

Not: Buradaki tutarı tam olarak hesapamak için paketinizin indirimli ve indirimsiz halini incelemesiniz. Taahhütlü fiyatı ile taahhütsüz fiyat farkını çıkarıp kullandığınız ay ile çarpmalısınız.

Türk Telekom Mobil tarife veya paket nasıl değiştirilir?

  1. Türk Telekom 444 1 444 müşteri hizmetleri aranarak
  2. Seçeceğiniz bir paket için kısa SMS (Mesaj) atılarak
  3. Türk Telekom online işlem merkezine giriş yaparak
  4. Türk Telekom grup şirketlerine giderek (cep merkezleri, bayii)  tarife ve paket değişimi yapılabilir.

Türk Telekom tarife ve paket ayrımını şu şekilde yapabiliriz;

Türk Telekom Tarife: Türk Telekom faturalı veya faturasız Mobil Avea hattın paket yüklenebilmesi için tarife seçmesi gerekmektedir. Bu tarifelerin çok değişken olmasının nedeni ise birçok bireye, kurum ve kuruluşlara, kişiye özel ve çalışanlara uygulanmasından kaynaklanmaktadır. Bir paket seçimi için öncelikle tarife tanımlanmalı ardından paket seçimi yapılmalıdır.

Türk Telekom Paket: Kullanıcının ihtiyacını karşılayan özelliklerdeki internet, SMS ve dakikalardan oluşan kampanyalarla sunulur. Seçilen tarife içerisindeki paketler müşteri tarafından belirlenir. Taahhüt süreleri genelde 12 ay olup indirimli olarak verilir.

Örneğin;

1000 dakika, 1000 SMS, 3GB internet gibi 3’lü veya 2’li paketler olarak sunulur.

Not: Türk Telekom tarifeler aynı ay içerisinde 1 sefer değiştirilebilir. Memnun kalmayan abone tarife veya paketin değiştirildiği ayı doldurmalıdır. Süresi 30 gündür. Tarife değişiminde hata alınmasının en çok karşılaşılan nedenleri arasındadır. Seçeceğiniz paket tarifenize uymuyorsa önce tarife değiştirilmelidir.

SİZE YARDIMCI OLALIM!

*Çok Daha Uygun Fiyata En İyi Tarifeyi Sunabiliriz.

*Formu Doldurun Yardımcı olalım.EN İYİ TARİFE HANGİSİ
TIKLAYIN ÖĞRENİN